AUGALŲ
APSAUGA

| Biopesticidai

Kad apsaugotų pasėlius nuo kenkėjų, piktžolių ar ligų, ūkininkai turi taikyti įvairius sprendimus. Nors daugeliu atvejų pesticidai yra vienintelė galimybė veiksmingai kovoti su tam tikrais kenkėjais ar ligomis, labai svarbus vaidmuo tenka biopesticidams.

 

Mokslas kuria medžiagas, pasižyminčias mažu toksiškumu netiksliniams organizmams ir greitu skilimu. Dėl inovacijų biopesticidai tampa saugesni ir veiksmingesni.

 

Biopesticidai skirstomi į keturias pagrindines kategorijas: pusiau cheminės medžiagos (pvz., feromonai), augalų ekstraktai, makroorganizmai (pvz., naudingieji vabzdžiai) ir mikrobiologiniai preparatai (pvz., bakterijos ar virusai).

 

Kenksmingų organizmų kontrolės srityje reikia laikytis integruotos kenksmingų organizmų kontrolės požiūrio. Tradiciniai augalų apsaugos produktai (toliau—AAP) yra svarbi IKOK dalis, tačiau tik vienas iš kelių ūkininkams prieinamų sprendimų.

 

Biopesticidai tampa vis svarbesne IKOK dalimi ir sritimi, į kurią mūsų nariai orientuoja mokslinius tyrimus ir plėtrą, kad rinkai pateiktų naujų inovacijų.

BIOPESTICIDAI

BIOPESTICIDAI

Pusiau cheminiai (feromonai)

Mikroorganizmai

Virusai
Grybai
Bakterijos

Natūralios kilmės medžiagos

Makroorganizmai

Virusai
Grybai
Bakterijos

Natūraliai susidarantys
chemikalai
Augalų ekstraktai

Parazitoidai
Parazitinės erkės ir kt.
Nematodai

KAIP SPRENDŽIAME ŠĮ KLAUSIMĄ?

Atsižvelgdama į strategijos „Nuo ūkio iki stalo“ siekį maistą auginti darant kuo mažesnį poveikį gamtai, chemijos pramonė investuoja į priemones, kurios suteiks ūkininkams tinkamus sprendimus, kaip apsaugoti pasėlius nuo kenkėjų ir ligų. Įgyvendindami savo #2030įsipareigojimus, investuosime 4 mlrd. eurų į inovacijas biopesticidų srityje.

 

Sveikintume, jei būtų parengti rekomendaciniai dokumentai, skirti kitų rūšių biopesticidams, pvz., antikūniai, peptidai, negyvos ląstelės, fermentacijos produktai ar RNR pagrįstoms medžiagoms; šioms junginių ir medžiagų grupėms sunkiai pritaikomos galiojančios taisyklės. Gairės dėl pusiau cheminių medžiagų ir augalų ekstraktų rodo, kad tai gali būti sėkmingas kelias siekiant tikslo.

Rekomendaciniai dokumentai
2020 m. rugsėjo 1 d. "CropLifeEurope 2030" įsipareigojimai