Perėjimas prie žiedinės ekonomikos – svarbus pokytis aplinkosaugai ir ūkininkams

Žemės ūkio sektoriuje kasmet išmetama apie 1 mln. plastikinių pakuočių, kuriose laikomi augalų apsaugos produktai, jos sudaro maždaug 300 tūkst. kilogramų plastiko atliekų. Tuo metu didžiojoje dalyje Europos valstybių ūkininkai jas skalauja, rūšiuoja ir nemokamai priduoda perdirbimui.
Gegužės 9-11 dienomis CropLife Lietuva ir į Lietuvą atvykęs CropLife Europe augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymo ekspertas Steven Byrde, didelį dėmesį skyrė tinkamam augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymui. Šias tris dienas kalbėjome apie projekto “Skalauk teisingai” tobulinimą bei atskirą augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymo srautą Lietuvoje.
Lietuvos pokyčiai šioje srityje – tinkamas pakuočių rūšiavimas ir grąžinimas perdirbimui – ne tik turėtų milžinišką aplinkosauginį efektą, bet ir leistų ūkininkams kasmet sutaupyti iki 2 mln. eurų. Tai būtų reikšmingas žingsnis prisidedant prie Ekonomikos ir inovacijos ministrės planų per kelerius metus Lietuvoje pasiekti, kad bent 12 proc. ekonomikos taptų žiedine.

Daugiau informacijos: https://www.delfi.lt/a/93391293