Kaip Lietuvos gyventojai vertina šalies ūkininkus? LRT radijo laida “Gimtoji žemė”

Kaip visuomenė mato žemės ūkyje dirbantį žmogų?
 
Lietuvos gyventojai pastebi teigiamus pokyčius žemės ūkio sektoriuje – vis daugiau jų ūkininkus vertina kaip pažangius, diegiančius inovacijas ir ūkininkaujančius tvariai.
 
LRT.lt laidoje „Gimtoji Žemė“, mūsų direktorė Zita Varanavičienė dalinosi asociacijos CropLife Lietuva užsakyto tyrimo duomenimis, kurie įvardina, kad vis daugiau žmonių mato ūkininkus, kaip pažangius, diegiančius inovacijas bei ūkininkaujančius tvariai: „Mes kaip asociacija stebėdami viešąją erdvę ir spaudą, pasisakymus, matome labai daug nepagrįstos kritikos žemės ūkiui, propagandinių žinučių. Norėjome pasitikrinti, kaip tai mato visuomenė. „Spinter“ užsakyta reprezentatyvi visuomenės apklausa atskleidė ganėtinai gerus rezultatus – daugiau nei pusė, 57% Lietuvos gyventojų, ūkininkams priskiria tokią savybę kaip darbštumas, juos mato kaip pažangius, diegiančius inovacijas. Ši visuomenės nuomonės apklausa mus nudžiugino, tačiau nenustebino – ūkininkai vis aktyviau įdarbina naująsias technologijas, remiasi duomenų sprendimais, imasi aktyvių veiksmų rūpintis aplinka, kontroliuoja sąnaudas ir stengiasi gauti derlių. Šios jų pastangos buvo pastebėtos, ir įvertintos“.
 
Daugiau apie tendencijas, kaip visuomenė vertina žemdirbius išgirskite LRT.lt laidoje „Gimtoji Žemė“: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000290614/gimtoji-zeme-nuo-ekologinio-grudo-iki-bemieles-duonos-kepimo-makaronu-gamybos?time_start=5