Augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymas – LRT laida “Gimtoji žemė”

Žiedinė ekonomika – vis dažniau skambantis žodžių junginys ne tik verslo, bet ir ūkio sektoriuje. Kaip tai galėtų veikti praktiškai? Specialistai apskaičiavo, kad metų bėgyje Lietuvos ūkiai sukaupia apie 300 tonų plastiko atliekų. Tai sudaro apytiksliai 1 milijoną augalų apsaugos produktų pakuočių. Jų tinkamas išskalavimas darbinio tirpalo ruošimo metu, surinkimas ir perdirbimas gali turėti teigiamą poveikį aplinkai, o taip pat leistų ūkininkams sutaupyti iki 2 mln. eurų. Kaip bus sutaupoma? Apie tai LRT laidoje Gimtoji žemė dalinasi CropLife Lietuva direktorė Zita Varanavičienė.

Šiuo metu Lietuvoje vyksta pilotinis projektas, jame dalyvauja 100 ūkių, kurie tvarkingai išskalautas augalų apsaugos produktų pakuotes grąžina licenzijuotam atliekų tvarkytojui. Tačiau jei siekiama ženklaus pokyčio plastiko perdirbime ir žiedinės ekonomikos principų – reikalingas visų sistemos dalyvių įsitraukimas bei atitinkamų teisės aktų pakeitimas.

Daugiau apie plastiko surinkimą ir pilotinį projektą LRT laidoje Gimtoji Žemė: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000279963/gimtoji-zeme-ukininko-kasdiena-pasarai-karvems-o-betonas-fermai